Gece kulübü yangınında hasar gören apartmana giriş izni

İstanbul Beşiktaş’ta, 29 kişinin öldüğü Masquerade adlı gece kulübü yangınında hasar gören Sinan Apartmanı’nda yaşayanlar bir haftanın ardından bugün, valilik izniyle dairelerine girdi.

Apartmandaki elektrik, su bağlantı çalışmaları bugün itibariyle tamamlandı. Bariyerlerin kaldırılmasının ardından haberi alanlar eşyalarıyla birlikte bir haftanın ardında dairelerine giriş yapabildi.

DHA’ya konuşan aartman yöneticisi Lütfi Dörter, “Bugün, saat 15.30 gibi valilikten talimatıyla evlere giriş izni alındı. Dün elektriğimiz bağlandı. Bugün suyumuz, asansörlerimiz, yani apartmanla ilgili bütün yapılacak işler tamamlandığı için valilik tarafından da apartmana giriş izni verildi. Çok şükür bayramda evimizde olacağız” dedi.

Bina’nın kolonlarının kesildiği iddialarına da cevap veren Dörter, “Kolonlarda hiçbir şey yok. Orası zaten yapıldığı zaman sinema salonu olarak yapılmış. Sinema salonunda o genişliğin olmasının da normal olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

‘OLAY ANINDA OĞLUM APARTMANDA MAHSUR KALDI’

Canan Yılmaz ise “Çok can verildi, bu yüzden üzgünüz. Umarım bundan sonra böyle olaylar yaşanmaz, ihmalkarlık olmaz. Buruk bir mutluluk içerisindeyiz. Biz dördüncü kattaydık, bizim dairemiz zarar görmedi ama zarar gören komşuluklarımız oldu. Çok canlar yandı. Umarım son olur. Olay anında ben evde değildim, oğlum evdeydi. O biraz da apartmanda mahsur kaldı. Dışarıdaydık içeriye giriş çıkışlar yasaklanmıştı. Tedirginlik içerisindeydik. Çok şükür kavuştuk oğlumuza ama kayıplar çok” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir