WhatsApp’ın Android tasarımı yenileniyor! Artık böyle görünecek

WhatsApp, kullanıcı arayüzünde değişiklikler yapmaya devam ediyor. Bir süre önce Android uygulamasının kararlı sürümünde ana sayfayı değiştiren platform, şimdi de Durumlar bölümüne el atmaya hazırlanıyor. WhatsApp, Android uygulamasının Durumlar tasarımında büyük değişikliğe gidecek.

WhatsApp için Durumlar arayüzü değişiyor

WhatsApp, Android için yayınlanan son beta güncellemesinde Durumlar için yeni bir tasarıma geçiş yapmaya başladı. Yenilenen kullanıcı arayüzü, Durumlar’ı açmadan da görmeye izin verecek. Instagram’a benzer bir deneyim sunulacak.

Android için WhatsApp beta 2.24.10.10 sürümünde görülen değişiklik, Durum güncellemelerinde büyük bir revizyon olacağını gözler önüne serdi. Paylaşımlar artık liste olarak değil, yayınlayan kişinin veya grubun adını ve profil resmini gösteren dikdörtgen kutuların içerisinde yer alıyor.

Bu, her Durumu tek tek izlemek istemeyen kullanıcılar için oldukça önemli bir yenilik. Yatay olarak kaydırılabilen listeler sayesinde birden fazla Durum’u aynı anda görüntülemek mümkün olacak. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar bir Durumu açmadan önce nelerin paylaşıldığını görebilecek.

Yeniden tasarlanan Durum güncellemeleri ayrıca ekranda farklı bir bölümde bulunuyor. Durumlar artık Güncellemeler sekmesinin altında, WhatsApp Kanalları’nın üzerinde yer alacak.

Beta güncellemesinin Android için kayıtlı olan tüm kullanıcılarda test edildiği ifade edildi. WhatsApp’ın cihazlar arası paylaşım ve yüksek kaliteli fotoğraf/video gibi özellikler ile aylardır Durum güncellemelerini yenilediğini belirtelim.

Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz yeni tasarımı nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir